Sokol Dolní Počernice vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 8.11.2020 12:15
Místo: V Ráji 611, Praha - Dolní Počernice

Napínavé derby s Viktorkou

Po dvouměsíční zápasové pauze vyvolané celosvětovou pamdemií, jež kromě evropských pohárů, české první ligy i blížícího se mistrovství Evropy zasáhly i Hrdlořezy, se zdejší mladší žáci konečně vrací na trávník. Po nedávném malém turnaji, hraném ještě bez účastí fanoušků, se tuto neděli postavili soupeři podstatně náročnějšímu: Viktorii Žižkov

Hráči největšího žižkovského klubu sice Hrdlořízky výškově přečnívali, ovšem samotná hra byla vyrovnaná. Hrdlořezy sice měly tradičně pomalý vstup do zápasu a poměrně záhy prohrávaly 0:3. Zbytečného respektu k soupeři se ale kluci dokázali ještě v první třetině zbavit a rychle začali snižovat počáteční soupeřův náskok. V dobrém světle se ukazovala zejména útočná dvojice David a Honza K., která soupeřovy obránce rychlostně převyšovala. Zvláštní pochvalu si zaslouží hlavně Dave, který dokázal efektně zakončovat (na jeho dloubáček diváci jen tak nezapomenou) a tentokrát i pěkně nahrával. Pochválit je ale třeba celý tým včetně Klácy, který si zachytal podstatně víc než soupeřovi gólmani. Hrdlořízci, mezi nimiž tentokrát nehrál nikdo z ročníku 2007, předvedli jeden ze svých doposud nejlepších výkonů a přestože celkově prohráli 7:10, nemají se za co stydět. Diváci měli obavy, zda zda zvládnou tři třetiny v tak vysokém herním tempu. Ukázalo se, že ano. Je vidět, že tři tréninky týdně se vyplatily a že kluci mají na čem stavět. Je škoda, že tahle sezóny končila ještě předtím, než vůbec začala.