SK Union Vršovice vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 8.11.2020 10:45
Místo: Vršovice T.

Starší dorost píše historii

Areál Spartaku Hrdlořezy, sobota 29.08.2020. Je krátce před 19. hodinou a nad Rokytkou se, po čtyřminutovém nastavení, naposledy rozezněl hvizd sudího rozhodujícího utkání přeboru staršího dorostu. Domácí v dramatickém utkání změřili síly se Slovanem Bohnice. O tom, kdo nakonec odešel z bitvy vítězně, jasně vypovídá nadšený ryk domácích borců. Dokázali to, zvítězili v utkání přeboru, což se žádnému dorostenci v historii fotbalu "u Rokytky", nepodařilo. Píší historii a nutno říci, že po letech dřiny naprosto zaslouženě.

První přeborový korálek ve šňůře zápasů kluci navlékli již minulý týden na hřišti Ďáblic. Do nejvyšší pražské soutěže vkročili bez respektu, brankou Širláka (přihrávka Pete) šli překvapivě do vedení a měli další šance. Nakonec prohráli poměrně krutě 1:4, ale z pažitu velmi dobře hrajícího soupeře mohli odjet s hlavou vztyčenou. Ostudu neudělali.

A přišla "historická" sobota. Hřiště skrápěl lehký deštík a na klucích byla znát nervozita. Na Břežance odehráli již spoustu zápasů, ale tento byl přeci jen vyjímečný, jako je vyjímečné každé poprvé... Poprvé doma v přeboru. Pod tlakem dokázat, že si skromný klub a jeho dorostenci hrající za vesnici uprostřed Prahy, nejvyšší soutěž hlavního města zaslouží. Úvodní hvizd a nervozita je pryč. Kluci tradičně od úvodu troubí do útoku, ale proti kvalitnímu sokovi se ne a ne prosadit. Kluci z Bohnic mají útočení také rádi a tak obrany úpí pod tlakem a je na co se dívat. Snahu o kombinaci najednou přeruší nákop Káči směrem k soupeřově brance. Nikdo nepochyboval, že míč v pohodě sebere urostlý hostující gólman. Ten však trochu zaspí, Vláďa se před něj dostává a zády k brance ho k překvapení všech přehazuje! - 1:0. Bohnice se nechtějí se stavem spokojit a utahují šrouby, domácí tahají za kratší konec a přichází pro domácí nechtěné - vyrovnání ve 30. minutě - 1:1. Poločas. Nervozita je zpět. Pochybnosti kluků rozptyluje jejich skvělá parta - dáme to. A to i když už tak zdecimované řady Spartakovců dorazí zranění Paroubka, který musí v půli odstoupit. Nastupuje Bůček a celý tým se musí přeskupit do ne zrovna komfortního rozestavení, nedá se nic dělat, makáme! Druhá půle začíná, hrajeme skvěle, jen ta produktivita - hrůza. A tak postupem času přebírají iniciativu Bohnice a v 75. minutě i vedení - 1:2 :( Ale domácí gladiátoři se přeci nepoloží, hrábnou do už poloprázdných zasobáren sil a Komár po přihrávce Vláďi s klidem přihlíží chybě hostujícího obránce a s ještě větším uklízí míč do kasy - 2:2. Dáme to! Dáme to! Kluci berou míč ze sítě a utíkají na polovinu, tenhle tým chce prostě vyhrát. Ale uběhnou 4 minuty a je zle. Káča vyfasuje druhou žlutou a jde ven. Ale co se děje na hřišti? Žádné hlavy dole. Kluci se hecují, že to prostě musí dát. A skutečně. Při jednom z brejků Vláďa nachází ve vápně Bůčka, ten prováhá všech 24 možností ke střele a když už to nikdo nečeká, posílá merunu do druhého rohu branky než gólman očekává. Naprostý výbuch euforie. Adrenalin pumpuje energii do prázdných nádrží kluků. Padají do střel jako v hokeji, trpí celé čtyřminutové prodloužení, ale pak to stojí za to. Závěrečný hvizd jim zní jako rajská hudba. A píšou historii...