SK Union Vršovice vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 8.11.2020 10:45
Místo: Vršovice T.

Káča a Roša komentují zápas na Junioru

Několik let jsme se snažili přesvědčit kluky, že by mohli zkusit napsat něco o zápase. Přeci jen mají jejich slova trochu jiný "čmuch" než ta naše dospělácká. I když... Už i u nich jsou slova vlastně dospělácká, akorát mně osobně občas přijdou tak trochu z jiného století :) Klukům každopádně patří velký dík a obdiv, že do toho nakonec šli. Další řádky tedy patří Káčovi a Rošovi. A nedivte se prosím, že jsou vedeny prospartakovsky, kluci patří mezi největší srdcaře :)

První půli popsal Káča, který byl proti Junioru v trestu.

Je neděle 06.09.2020 a Spartak čeká další zápas v přeboru staršího dorostu, tentokrát proti Junioru na hřišti soupeře, navíc na umělce. Když Spartak dorazil na místo, hned v šatně panovala dobrá nálada a koncetrovanost na zápas, bylo znát, že kluci chtějí vyhrát. 18.30 a kluci už jsou připravený začít hrát. Začátek zápasu vypadal snad skoro jako jindy, ale bohužel, pan rozhodčí byl jiného názoru. Ve 4. minutě píská špatně posouzený zákrok a píská penaltu proti nám... Jelikož jsem stál na lajně, tak jsem viděl přesně, co se stalo a myslím si, že by se tady pan rozhodčí měl zamyslet, co chce dělat dál, protože z naší strany tam žádnej faul nebyl. Bohužel, stalo se a soupeř proměnuje penaltu 0:1. Celý byl z toho rozhodnutí v šoku. Neuběhlo ani pár minut a Landa překopáva hřiště a míč se dostává k Petemu, ten střílí a dává gol. Kluci se hecujou a s čistym svědomím můžu říct, že Junior docela dost solidně tlačili a přehrávali. Ve 32. minutě se Vláďa dostává k míči obehrává dva hráče a dává nádhernou průnikovku na Peteho a ten střílí a dává druhý gól. Hned po rozehrání soupeře se míč dostal k naší bráně a po chybné rozehrávce našeho gólmana se Junior dostává k míči a srovnává na 2:2. Do konce poločasu už žádný gol nepadl, takže se jde do šaten za stavu 2:2.

Druhý poločas popsal Roša, ještě minulý rok spoluhráč kluků v dorostu, teď již muž :) sledující druhou půli z hlediště.

Začal druhý poločas a hned v jeho úvodu začali kluci z Hrdlořez tlačit soupeře, který se ze své poloviny dostal jen málokdy na jejich polovinu. Tlak se stále stupňoval, ale ne a ne dát góla. Pete dvakrát střílel, jednou do tyče potom do břevna, na klucich byla vidět zoufalost, ale nevzdávali to a tlačili vic a vic. Zničehonic Junior kolem 70. minuty zahrozil z nebezpečné šance, ale tím pro ně šance skončili. Míč už zase měli kluci z Hrdlořez a v 75. minutě - faul před vápnem, nevím na koho, ale k míči se postavil Filip Rokycanský a nekompromisně proměnil trestný kop. Skvělý gól a jásot v týmu i v hledišti. Junior začal zdržovat a více faulovat, čímž to začalo být vyhrocené, ale kluci se nenechali vyprovokovat a hráli v klidu a měli to pod kontrolou.  V 83. minutě Vláďa Liška rozhodnul zápas a stav byl 4:2 a zápas měli pod kontrolou, i když Junior občas zahrozil. Poslední minuty do konce zápasu a rozhodčí začal kluky srážet a pomáhal Junioru jak to šlo. Bylo nastaveno nesmyslných 5-6 minut navíc, ale bylo jim to k ničemu a Hrdlořezy slaví druhou zaslouženou výhru v přeboru!