Spartak Hrdlořezy vs FK Újezd nad Lesy

Datum a čas konání: 8.11.2020 14:00
Místo: Na Břežance

Souboj kapitánů

Nedělní letní počasí vybízelo spíše k vodním hrátkám, nicméně naši starší žáci ale měli jinou zábavu - mistrák na Pragovce. Zranění, ale bohužel i rodinné a jiné společenské sdružování, setkávání a oslavování, sestavu dosti provětralo, a tak museli přispěchat na pomoc i dva mladší žáci, pro které to bylo víceméně první seznámení s velkým míčem, s velkým hřištěm, ale hlad a touha nechat na hřišti všechno (a hlavně své hrdlořezské srdíčko) byla na našich hráčích zřetelná.

V prvních minutách zápasu měli naši borci mírně navrch. Kombinačně přehrávali domácí, ale nedařila se finální přihrávka. Soupeř hrozil nebezpečnými brejky, kterým zase chybělo přesné zakončení. Na obou stranách ale vyčnívali kapitáni, kteří své obrany spolehlivě dirigovali. V 18 minutě se ale postavil k přímému volnému kopu náš kapitán Kuba a nekompromisní tvrdou střelou, která nepostrádala přesnost, poslal naše borce do vedení. Najednou byli naši kluci všude první a byla radost se na hrdlořezskou kombinační hru dívat. Obrovskou šanci Eliasovi zlikvidoval domácí gólman. Postupem času ale docházely v letním počasí klukům síly, takže všichni byli rádi, když rozhodčí odpískal poločas.

Do druhého poločasu kouč Jirka připravil jinou taktickou variantu, když posílil střed hřiště na úkor obrany. Naši borci ještě více ovládli střed hřiště, ale soupeř hrozil po křídlech. Kapitán domácích vysílal jednu utočnou letku za druhou, ale náš gólman Kuba vždy skvěle přečetl situaci a vyběhl nebo měl dobře postavené obránce a když i ti selhali, domácí bránu netrefili. Pak ale přišla 52. minuta a nepovedená rozhrávka domácího gólmana, kterou z první potrestal Fanda. V tu chvíli bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Na domácí bránu se valil jeden útok za druhým a borci to zkoušeli hlavně z dálky. A Honzova rána se ujala - 0:3. Vypadalo, to velmi nadějně, nicméně kapitán domácích po krátkém odpočinku se přesunul na hrot a zevelel k ofenzívě. Na naši bránu se valil jeden útok za druhým a kapitáni obou mužstev podstoupili mnoho vzájemných soubojů. V 65. minutě se domácí kápo dočkal - 1:3. V tuto chvíli oba týmy šlapali na plné obrátky, ale s přibývajícím časem bylo už jasné, že 3 body v tomto derby povezou naši borci k nám Na Břežanku.

A byl čas oslav, tyto chvíle klukům můžeme jen závidět. Ty nejemotivnější oslavy už v této věkové kategorii probíhají bez trenérů, v úzkém kruhu spoluhráčů.

Borci děkujeme a ať je těchto oslav co nejvíc !

PS: za fotodokumnetaci děkujeme Davidovi K.

Sestava : Maxmilián PiščekRichard Kočandrle, (C) Jakub StáňaLukáš VeeserOndřej BerkaFrantišek Josef BoreckýMarek SosnaJan ProvazníkElias EdreesJan JarolímekJakub ValečkaPetr KofroňMatěj StáňaOliver Šareš