Spartak Hrdlořezy

Oficiální stránky fotbalového klubu
Spartak Hrdlořezy
www.fotbal.spartakhrdlorezy.cz

Příští zápas

SK Hostivař vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 23.10.2021 08:30
Místo: Švehlova 1362, Praha 15

U14 - Seletice 2021: čtení o soustředění

U14 - Seletice 2021: čtení o soustředění

Ahoj všichni. "Nová doba! Host vyhazuje vrchního! Já odcházím, já odcházím!" Hláška z legendárního filmu s Bolkem Polívkou v našem případě neplatí tak úplně doslova, protože nikdo nikoho z Břežanky nevyhazoval, ale jakoby předznamenává to, co se před létem roku 2021 odehrálo v týmu rozhodně už ne malých fotbalistů Spartaku Hrdlořezy, kteří jsou (až na jedinou výjimku v jejich kádru) narozeni v roce 2008. Já odcházím, já odcházím, zaznělo z úst Honzy a Michala, nová doba teď nastává pod vedením Šimona, který si "na lavičku" s sebou bere i Pavla a dva nováčky - Alana a Ondru. Tento nejmladší člen nového realizačního týmu se bude starat i o fyzičku a kondici kluků, což se už dělo na právě skončeném soustředění v Seleticích. Takže ... pár řádek o něm.

Neděle, den první

Hned na úvod potěšilo, kolik kluků se na soustředění přihlásilo a opravdu do Seletic přijelo - 19 "kousků" jsme nečekali ani ve snu, ale super zpráva hned na úvod. Smutnější je, že ze zdravotních důvodů jsme končili se sedmnácti, ale k tomu se postupně dostanu. Po ubytování v místním penzionu přímo u hřiště kluci zbodli vepřovou pečeni se zelím a knedlíkem, lehce si nacvičili klidovou fázi přípravy (no, polední klid byl slyšet až do nedalekého zámku Loučeň) a poprvé vyběhli na pažit místního fotbalového klubu. Tam na ně hned čekala první výzva - dokázat, že posílané screenshoty z individuální přípravy nebyly fake, že přípravné kilometry opravdu naběhali. Na desetiminutové trati si dlouho svorně nejlépe vedli David Pitro s Mikim, který však v posledních třiceti vteřinách ještě "nakopl motory" a suverénně potvrdil to, že o prázdninách měl ze všech nejstabilnější a "nejvýkonnější" výsledky. Poté si kluky poprvé vzal do parády Ondra, aby je připravil na to, co je bude i během klasických tréninků v sezoně čekat po stránce navýšení fyzické kondice. Odměnou za první půlden "práce" jim byl i večeřový řízek s bramborem. Večer jsme kluky rozdělili do pěti týmů, v jejichž barvách pak během celého soustředění reprezentovali svou novou zemi. První body do tabulky přišly hned vzápětí, test znalostí o fotbalových klubech dopadl velmi dobře. Následně proběhla volby kapitána - názor kluků korespondoval s představou trenérského kvarteta. Na kutě se pak šlo s vidinou, že před námi je jediný celý den, který věnujeme výhradně tréninku.

Pondělí, den druhý

Druhý den začal budíčkem o půl osmé, ranním výběhem do přilehlého lesíka a snídaňovým talířkem. Kluci snědli úplně vše, tedy kromě porcelánu (zatím) ... Dopolední trénink byl trochu fyzicky náročnější. První fázi měl opět na starosti Ondra, který připravil "kruhák" bez míče a tzv. běžecký beep test. Velká pochvala pro všechny. Ve druhé dopolední fázi se chlapci konečně dočkali i míčů (už si mysleli, že jsme je nechali v Praze). Hra malých forem 3 na 3 nám početně vyšla, protože kluků už bylo jen 18. Prvním "odpadlíkem" se totiž hned po snídani stal Nikita, pro něhož byla bolest v krku hodně limitující a tatínek si pro něj obratem přijel. A to jsme ještě netušili, že navečer bude následovat další odjezd. Nováčka Lukáše, kterého pro změnu trápila bolest v achilovce, si po večeři vyzvedla jeho mamka. Ještě předtím kluci odpočívali po obědě (ano, opravdu odpočívali, dostali zabrat) a absolvovali odpolední dvojfázový trénink, v němž jsme se zaměřili na práci s míčem, ať už jednotlivců či ve skupinách, a střelbu. A to nejen na naše gólmany, ale i ve formě různých her (penalty o ceny, břevínka atp.). Večerní volno kluci rádi vyměnili za turnaj ve stolním tenise, který se také započítaval do "celotáborové" týmové hry. Turnaj každé s každou zemí probíhal ve formě tří zápasů - dvou dvouher a jedné čtyřhry hraných na jediný set do 11 bodů. Na pokoje jsme se z herny umně skryté v tribuně seletického stadionku vraceli až za tmy, ale ne zase tak pozdě, aby si hoši ještě nestačili v postelích povídat a povídat a povídat... Nakonec však přeci jen zmlkli a mohli jsme do peřin jít také my, trenéři.

Úterý, den třetí

Poprvé a podle předpovědi snad i naposledy jsme se budili do deštivého rána. Jelikož tráva byla (logicky) mokrá a někteří kluci měli jen jedny kopačky a nechtěli jsme, aby se odpoledne vymlouvali na to, že by jim to případně nešlo, protože mají mokro v botách, zvolili jsme náhradní variantu dopoledního programu - procházku po lese a pingpongové repete. Po obědě jsme rozdali naše "nové" růžové dresy, určili sestavu a připomněli klukům, co s sebou vzít na zápas. Po krátkém odpočinku jsme vyrazili shopovat, tedy jestli se tak návštěva místní večerky dá nazvat. Nakonec to byl asi větší zážitek pro tamní cizinku za pokladnou - takový nával v krámku asi dlouho neměla. Posilněni minerálkami, sušenkami, brambůrky, pendreky a bůhví čím ještě (téměř vše však bylo ke konzumaci až po návratu), jsme se následně přesunuli na místní zastávku, z níž jsme autobusem odcestovali na první herní zkoušku do Městce Králové. Na tamním stadionu nám byl soupeřem tým, který hraje okresní přebor. Asi se s tím budeme setkávat celou tuto sezonu - většina domácích byla hodně vysokých, "udělaných", ale Hrdlořízci se jich nezalekli. Pěkným fotbalem jsme nakonec dotáhli zápas do vítězného výsledku 4:1, když se střelecky prosadili dvakrát David Pitro, jednou pak Pecka a Hary. Výkon to však byl velmi týmový, na tuto fázi přípravy až nečekaně fotbalový a hlavně jsme soupeře přehráli i fyzicky - naběhané prázdninové kilometry byly znát. Za odměnu zmrzlina, hurá opět na autobus (super pan řidič - dokonce počkal s odjezdem, až Sam ukončí své trápení s plným břichem, a pak nás vysadil přímo před ubytovnou, jako kdybychom jeli z Ligy mistrů). Únava se naštěstí začala projevovat až v postelích, všichni usnuli se zaslouženým pocitem dobře odvedené "práce".

Středa, den čtvrtý

Další den soustředění tentokrát vezmu podle časové osy:

7.45 - budíček: Budili jsme všechny, nikdo před časem úředním nevstával ani nebyl vzhůru.
8.00 - snídaně: Tentokrát seletická šunka, tavený sýr, pečivo.
9.30 až 11.30 - dopolední trénink: Už jsme jeli klasiku, tedy od rozcvičení přes práci s balonem jednotlivců, přihrávky, střelbu až ke hře. Žádná nálož, odpoledne nás čekal další přípravný zápas. Hrát jsme tentokrát měli "doma", tedy v Seleticích. Jenže... došlo vápno. Nebylo čím nalajnovat. Tak hlavní tréňa předal velení, sedl do auta a vydal se směr Nymburk, kde v místních stavebninách pořídil dva třicetikilové pytle v tu chvíli „bílého zlata“. To by bohatě mělo stačit.
12.00 - oběd: Bitva se strhla o to, kdo k rajské sní nejvíce přílohy. Nakonec se knedlíkovým králem stal Oliver se 14 kousky, na bedně skončili ještě Pecka a Tomáš.
12.30 až 14.00 - polední klid: Bez připomínek. Pan "šéf" nám mezitím posekal trávníček, narýsoval čáry, připravil praporky - prostě skvostně připravil hřiště. Díky moc!
14.30 až 16.00 - test fotbalových dovedností: Trojboj spočíval v člunkovém běhu, nožičkách a střelbě na přesnost. Konečné výsledky byly velmi vyrovnané, v každé disciplíně vyčníval někdo jiný. Celkovým šampionem se nakonec stal benjamínek týmu, tedy Hary.
16.30 až 17.30 - příprava na zápas
17.30 až 19.30 - přípravný zápas Spartak Hrdlořezy - TJ Pátek: Soupeř z vyšší soutěže než Městec měl ve svém středu ještě vyšší hráče, než jsme viděli den předtím (když první dva vylezli z autokaru, naši kluci si mysleli, že to jsou trenéři). Hodnotit jeho hru nechci (já prostě nakopávanou nepovažuji za fotbal), naopak tu naši velmi oceňuji - žádný ostych, souboje na plný plyn i v dosti rozdílných váhových kategoriích, spousta šancí, pěkné góly, nečekaní střelci (Domča Dubenský a Sam), chyba, která nás stála výhru - prostě všechno, co k fotbalu patří. A byli jsme s dalšími trenéry hodně pyšní na to, že kluky pochválili také místní, kteří se na fotbal přišli podívat :-)
20.00 až 21.30 - osobní volno a večerka přesně na čas: Penzion pořád stojí, takže dobrou noc, strýčku Fido, dobrou noc, děti!

Čtvrtek, den pátý

Poslední den byl ve znamení ukončení týmové hry, závěrečného hodnocení a odjezdu. Soustředění se povedlo, tedy teď mluvím za nás, trenéry. Splnilo naše očekávání a bylo dobrým odpichem do naší první společné sezony. Víc vám už určitě pověděli samotní kluci, nic dalšího už vyzrazovat nebudeme - co kdyby to četl i někdo ze soupeřů, hahaha... Díky všem. (sim)

 

 

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. Sokol Stodůlky B 7 46:4 21
2. SC Xaverov Horní.. 7 33:7 18
3. Sokol Dolní Počernice 7 21:20 15
4. FA AZ Praha 7 31:7 13
5. SK Slovan Kunratice 7 22:14 12
6. SK Hostivař 7 23:21 12
7. FK Újezd nad Lesy 7 13:19 9
8. Praga Praha 7 18:35 9
9. Sokol Kolovraty 7 16:16 7
10. FC Háje JM C 7 9:39 4
11. SK Modřany 7 17:40 3
12. Spartak Hrdlořezy 7 11:38 1

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FA AZ Praha
Spartak Hrdlořezy
9:0
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 13210
Posledních 30 dnů: 1662 | Posledních 7 dnů: 407 | Poslední den: 51

© 2021 Spartak Hrdlořezy | Všechna práva vyhrazena | michal.stana@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne