Spartak Hrdlořezy vs TJ Spoje Praha

Datum a čas konání: 24.10.2021 09:00
Místo: Na Břežance

První soutěžní zápas v sezóně – Spartak Hrdlořezy x SK Junior Praha 1960

Po soustředění z minulého týdne byl tým starší přípravky dobře připraven na první soutěžní zápas v nové sezóně. Na soustředění kluci změřili síly s Dolními Počernicemi a v tvrdém a vyrovnaném zápase brali výhru 18:13. Tentokrát k nám zavítal tým z Malešic – SK Junior Praha 1960 a nutno říci, že se na zápas asi hodně těšili. Již hodinu před výkopem byli hráči Junioru vzorně nastoupeni před Břežankou a čekali na šatnu. To naši malí fotbalisté se trousili do šatny a na hřiště sotva čtvrt hodiny před výkopem.

Na hřišti ročníku 2011 dostal pro tentokrát kapitánskou pásku Adam, který začínal první čtvrtinu v bráně. Postupně ho v dalších částech hry vystřídali Fanda, Matěj R. a Marek. Zápas se pro naše barvy (tentokrát růžové, neboť soupeř dorazil v tyrkysově modré, která byla hodně podobná našim oblíbeným bledě modrým dresům) vyvíjel nad očekávání dobře. Kluci dobře kombinovali, hráli rychle a důrazně a Junior byl často zatlačen před své pokutové území. Výsledek 15:0 za první 17 minut byl výmluvný. Když trenér soupeře neměl námitek, stáhli jsme hru z 5 hráčů v poli na 4 a v brance se postupně vystřídali kluci, kteří tam dříve nedostávali tolik příležitostí. Obraz hry se příliš nezměnil, protože Hrdlořízci přepnuli na vyšší obrátky a nezastavil je ani déšť, ani čestný úspěch soupeře v třetí čtvrtině. Celkové skóre 51:1, na hřišti ročníku 2011, vypovídá dostatečně o průběhu zápasu. Všichni naši kluci se zapojovali do kombinace a dali si gól. Zato na druhém hřišti nebyl průběh tak jednoznačný, ba naopak. Ročník 2012 nastoupil v ¼ v obvyklé sestavě Štěpa, Kuba, Karel, Tom, nováček Šimon a s Dádou v brance, navíc byly posíleny Tondou, který obvykle hraje se staršími. Všichni jsme navíc vyhlíželi Alexe, který patří k nejgólovějším hráčům této kategorie. Začátek nás zastihl v nedbalkách v obraně a rychle jsme prohrávali 0:4, ale postupně se začala prosazovat naše kombinační hra a Štěpa dvěma góly snížil a zápas se velmi vyrovnal. V druhé čtvrtině jsme vystřídali Tondu za Matyho z vedlejšího hřiště a konečně dorazil Alex, který se hned pustil do střílení gólů. V brance jsme postupně zkusili nováčky na tomto postu Karla a Toma. V druhé půli zápasu se iniciativa přelévala z jedné strany na druhou a zápas byl až do úplného konce vyrovnaný, kdy o naší 1 gólové prohře 17:18 na tomto hřišti rozhodly, neproměněné šance, chyby v obraně a také i neuznaný gól, kdy po obdrženém gólu kluci nerozehráli uprostřed hřiště a Dádův gól nebyl po dohodě trenérů uznán. Na úkor nepřízně počasí, kdy v poslední čtvrtině jsme byli již dost unavený, promáčený a promrzlí, kluci podali výborný výkon, na kterém se dá určitě stavět i do dalších zápasů. Celkové skóre avšak skončilo pro Spartak velmi příznivě 68:19. Koho zajímá, kdo kolik dal gólů, může se na webových stránkách podívat do části statistiky. V neděli 5.9 nás čeká první výjezd a to na hřiště TJ Sokolu Řepy, tak všichni doufáme, že hlavně starší kluky tento soupeř prověří daleko víc. A především za 14 dní Pohár mládeže.