Spartak Hrdlořezy

Oficiální stránky fotbalového klubu
Spartak Hrdlořezy
www.fotbal.spartakhrdlorezy.cz

Příští zápas

FK Újezd nad Lesy B vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 7.10.2023 16:00
Místo: Čentická 1470, Praha 21

XI. ročník turnaje O pohár městské části P9

XI. ročník turnaje O pohár městské části P9

Tak a je to za námi… XI. ročník fotbalového turnaje proběhl na Spartaku jak páteční velká voda. Ta voda, tedy spíš neustálé průtrže vody, které zapříčinili přesunutí turnaje ze soboty na neděli. Sobotní ráno totiž potvrdilo naše obavy, když tato slota v pátek začala. Podmáčené hřiště, stálý déšť, sluníčko nikde… Ale jak se říká, vše zlé je pro něco dobré…

Naštěstí soupeři pro mladší přípravdu přeložení turnaje na neděli přijali pozitivně. Rozhodčí měli také dosti pochopení, a tak se vše během soboty doladilo a přichystalo na neděli.

 

 

 

Neděle začala velkou nervozitou s přemítáním, co jsme stihli či nestihli připravit, kolik nám toho ještě chybí a co s trenérem Davidem, který si natrhnul lýtko při sobotním čutání J .

 

David statečně nastoupil s berlí a sebezapřením bolesti. Soupeři dorazili. Rozhodčí také… Skvělé, jdeme na to!!!

 

Slavnostní zahájení spustila ostřílená speakerka Lucka a přivítala pana Adama Vážanského, místostarostu Prahy 9, a Martina Straku, našeho předsedu. Přivítání byli i soupeři… Dukla Praha, Běchovičtí Sršni, Dolní Počernice Union Vršovice, Bohemka U8, Zvole a dva teamy Spartaku – černá a modrá.

 

Fotbalové klání tedy mohlo začít.. Rozhodčí v čele s Rafou pískli a vše se dalo do pohybu. Naráz hrálo všech osm teamů. Byl to velký cvrkot, spousta trenérských pokynů a každou chvilku padla branka tam či onde.. a že jich bylo požehnaně…

Turnaj se hrál v režimu každý s každým a sbírali se body, 3 za výhru, 1 za remízu.. Už po druhém kole to vypadalo, že to bude napínavé až do posledního zápasu. Dukla Praha si upevnila vedoucí pozici nekompromisními výsledky…, v jejich síti totiž končilo minimum gólů. Dukla team pracoval jak švýcarské hodinky a nutno prozradit, že je vedl bývalý trenér Spartaku Jan Goll a v brance měl taktéž odchovance Spartaku – Tobíka.

 

Spartak černá měl velké ambice, byl to team složený převážně z kluků ročníku 2013 a ti pomýšleli jen na příčky nejvyšší. První pořádný soupeř nás měl prověřit – Bohemka U8. Odvěký rival, který má vždy silné mužstvo. To mám předvedl i na turnaji na Karlštejně, který se konal o týden dříve.. Ale Spartak se nedal… první minuty byly dosti vyrovnané, ale pak se podařilo prolomit obranu a Spartak černá se dostal do vedení.. pomalinku šancí za šancí si vytvářel malý náskok, nakonec zápas s Bohemkou U8 skončil 5:3 pro domácí.  To kluky nabudilo a dál v turnaji postupovali stále se zvednutou hlavou.

 

 

 

Spartak modrá měli jinou roli. Team složený převážně z ročníků 2014 to měli složitější. Přeci jen rok fotbalové praxe navíc u ostatních teamů byl znát, a tak Modří chodili ze hřiště se svěšenou hlavou, ale …. Pak přišel bratrovražedný zápas proti Spartak černá.

 

 

 

Očekávaný domácí duel Černá proti Modré se málem stal Achylovou patou turnaje.

Lépe do zápasu vlítli Modří… asi si Černí mysleli, že se zápas vyhraje sám v jejich prospěch, ale skóre 1:0 pro Modré jim zamotalo hlavu a možná i svázalo nohy. Přeci jen vidina 2. místa v turnaji se jim v tuto chvíli vzdálila. Zápas na ostří nože gradoval a nakonec dopadl 4:2 pro Modré.. takže na jedné straně slzičky štěstí – konečně výhra pro Modré a na druhou stranu slzičky zklamání pro Černé… Spartak Černá totiž přišla o body i s Dolními Počernicemi kvůli remíze 3:3.

Blížil se poslední zápas, nervozita rostla… Zvole 12 bodů, Spartak Černá 9 bodů… Zvoli čekal favorit turnaje Dukla, Spartak černou Union Strašnice a naše Modré benjamínky Dolní Počernice. Na klucích ze Spartaku bylo vidět, že kalkulují kdo musí jak hrát či prohrát aby se dostali na 2. místo… Modří vyhlíželi další 3 body, aby se odlepili z posledního místa. Nicméně musela pomoci Dukla, aby vše dobře dopadlo.

 

A jak to v i pohádkách bývá, nakonec vše dobře dopadlo… Spartak černá porazila Strašnice 5:2, Modří porazili Dolní Počernice 4:2 a Dukla? ano... pomohla svoji výhrou na Zvolí, a tím pádem Spartak černá poskočila na 2. místo o jeden bod…

 

Je to zvláštní tohle dění pozorovat. Na jedné straně vidíte radost, na druhé smutek. Každý chce vyhrát, na hřištích to bylo vidět… nikdo nechtěl být otloukánek. Každý makal na 200%.

Nasazení všech dětí a trenérů bylo špičkové. A to ocenili jak rodiče, trenéři, tak i rozhodčí.

 

 

 

Při vyhlašování nejlepšího hráče vybrali velký talent z Bohemky, nejlepšího střelce měla Dukla s 18 góly. A nejlepšího gólmana získali domácí Spartak Černá, stal se jim Honzík Kaňka. Na jeho branku šlo hodně střel, tak se musel v brance činit, teamu pomáhal skvělou rychlou rozehrávkou. Během hry byl pátým hráčem, kluci mohli přes něj otáčet hru – takto okomentoval jeho výkon rozhodčí Rafa.

 

Závěrečné předávání cen bylo už jen třešničkou na dortu. Všichni kluci si odnesli spoustu odměn, individuální ceny a v paměti spoustu zážitků ze skvělého dne.

 

Na závěr chci poděkovat všem, kteří nám pomáhali s přípravou: Martin, David, Jindra, Marcelka, Lucka, Marek, Radek, Olda, Bohdan, Oli, Jarda… a spousta dalších dobrých duší.

 

 

 

Velký dík patří Praze 9 za finanční dotaci, bez ní bychom tento turnaj nemohli realizovat v takové hojnosti a kvalitě.

 

A poslední dík patří rodičům, máte skvělé děti!

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

02.11.2023 18:30
VALNÁ HROMADA Spartak Hrdlořezy z.s.

Tabulka

1. Sokol Kolovraty B 9 40:16 25
2. TJ Kyje 9 33:10 24
3. FC Háje JM B 9 34:16 24
4. Junior Praha 9 25:11 20
5. FK Union Strašnice 9 40:17 19
6. FK Klánovice 9 40:16 18
7. ČAFC Praha B 9 26:14 16
8. SK Union Vršovice B 9 19:17 13
9. Jižní Město Chodov 9 24:31 12
10. Čechie Uhříněves B 9 14:17 9
11. FK Újezd nad Lesy B 9 18:43 9
12. SK Ďáblice B 9 12:17 8
13. Spartak Hrdlořezy 9 9:34 5
14. Partisan Prague 9 13:26 4
15. TJ SK Satalice 9 11:25 4
16. AFK Slavia Malešice 9 8:56 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Spartak Hrdlořezy
Čechie Uhříněves B
0:4
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 48509
Posledních 30 dnů: 3339 | Posledních 7 dnů: 775 | Poslední den: 92

© 2023 Spartak Hrdlořezy | Všechna práva vyhrazena | michal.stana@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne