Praga Praha vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 28.4.2024 17:00
Místo: Sokolovská 810/304, Praha - Vysočany

Bronzová zimní liga v Ďáblicích

Starší žáci nezahálí. V čase zimní přípravy nejen pilně a poctivě trénují (samozřejmě venku), načež své snažení přenášejí i do přípravných zápasů, ve kterých je nezaskočí žádný rozmar počasí. Vzhledem k početnému kádru jsme přihlásili dvě zimní ligy - ve Strašnicích, a o něco prestižnější a "nabitější" v Ďáblicích. A tu už máme úspěšně za sebou.

Jízdní řád ďáblické zimní ligy obsahoval pět "spojů". A rozhodně to nebyly žádné couráky! Z šesti účastníků jsme jediní byli z nejnižšího soutěžního patra - soupeři byly týmy z divize (Admira Praha), přeboru (Ďáblice A) a první třídy nejen pražské (Ďáblice B a Fotbalová akademie Praha), ale i středočeské (Baník Švermov). A v této konkurenci se kluci rozhodně neztratili - jejich výkony zaujaly i trenéry soupeřů. Byť jsme na dva týmy nestačili...

Na úvod ještě v prosinci roku minulého nás čekal tabulkově nejtěžší soupeř - divizní Admira. I přes rozdíl tří výkonostních soutěží jsme jí byli důstojným soupeřem. Do zápasu jsme šli v kombinované sestavě, ale s tím se musí zejména v zimě počítat. Mohli jsme pomýšlet i na remízu, bohužel jsme udělali více chyb než soupeř a proto jsme o dva góly (1:3) prohráli.

Prvním soupeřem v novém roce 23 byl Baník Švermov, který úspěšně hraje středočeskou 1. třídu. Kluci podali velmi dobrý výkon se snahou být na balonu. Po chybě ve 20. vteřině, ze které padl náhodný gól na 0:1, se "sebrala" i obrana a už soupeře téměř k ničemu nepustila. A to i přesto, že jsme 5 minut hráli v oslabení za kartu pro gólmana. Zbylých 69 minut a 40 vteřin jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli 3:1.

Další víkend už byl opravdu zimní se vším všudy. V Ďáblicích jsme sice začínali "na zeleném" , ale na konci druhé půle zápasu proti Fotbalové akademii Praha se rozsněžilo tak, že během pěti minut nebylo po zeleném umělém trávníku ani památky. Přesto kluci po další výtečném výkonu dotáhli zápas proti Střížkovu, který jsme na začátku září po bezgólové remíze vyřadili na penalty z poháru, do vítězného konce, navíc opět bez inkasované branky (3:0).

Ve 4. kole si s námi los zimních lig trochu zalaškoval a ve Strašnicích i v Ďáblicích jsme hráli prakticky v totožný čas. Bohužel navíc jsme měli na marodce dost kluků, tak jsme se s tím nějak museli "porvat". V Ďáblicích nás čekalo přeborové domácí áčko, které je po podzimu ve své soutěži druhé. Zápas to byl zajímavý, ďábličtí nám jasně ukázali, v čem se ještě musíme zlepšit - hlavně byli všude dřív. Přesto jsme šance na skórování měli, bohužel bez gólového efektu. Z této prohry 0:3 (žádný debakl to rozhodně nebyl, kluci za výkon dostali pochvalu i od domácích trenérů) s velmi kvalitním celkem se můžeme jen poučit.

A je tu bronzový závěr, karty byly rozdány jasně - bodem jsme jistili 3. místo, jenže proč kalkulovat - chceme hrát pěkný fotbal a co si budeme nalhávat: naučili jsme se vyhrávat. V cestě za bronzem nám stála domácí rezerva, tedy kluci ročníku 2009. Hrají o soutěž výše, takže další výzva. Díky nočnímu sněžení se hrálo na "bílém trávníku", konečně taky trocha romantiky. A to bylo tak jediné, co si soupeř mohl užívat. Kluci byli výkonnostně o několik levelů výše, a ač se šikovní ďábličtí snažili, šanci na úspěch neměli. Konečný rozdíl ve skóre (8:0) pak byl pro ně i docela krutý.

Co napsat závěrem? Super příprava na kvalitně obsazeném turnaji! Zápasy se silnými soupeři nám ukázaly, kde ještě máme nedostatky. Třetí flek si kluci zasloužili - makají celou zimu, věří si a to je dobře. Na jaře po nás soupeři půjdou - první místo po podzimu "dráždí", to je jasné. Ale my děláme vše proto, abychom ho udrželi. I s početnou podporou našich skvělých fanoušků. Díky, tenhle bronz patří i vám. (sim)