Spartak Hrdlořezy

Oficiální stránky fotbalového klubu
Spartak Hrdlořezy
www.fotbal.spartakhrdlorezy.cz

Příští zápas

Horní Měcholupy vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 11.6.2023 14:30
Místo: SA Nad Přehradou, Milánská 471, Praha - Horní Měcholupy

V pralese jen rok. Starší žáci slaví návrat do 1. třídy

V pralese jen rok. Starší žáci slaví návrat do 1. třídy

Psal se rok 2010, když ve Spartaku jako Fénix z popela vstala fotbalová mládež. Od té doby se modrobílý fotbalový potěr pravidelně účastní pražských fotbalových soutěží a i když se dočkal postupů, tak nikdy z 1. místa. A to se letos změnilo. Historii klubu z Břežanky "přepsali" starší žáci, kteří si nedělní výhrou nad sousedy ze Spojů tři kola před koncem zajistili triumf ve své soutěži a po roce se posouvají o patro výše. A zcela zaslouženě!

Na hodnocení sezony je ještě brzy, do jejího konce ještě chybí tři mistrovské zápasy a také účast na mezinárodním turnaji Prague Strahov Cup 2023. A vlastně na něm loni započal rapidní obrat ve fotbalovém myšlení kluků ročníku 2008, ke kterým se v létě roku 22 připojily i "devítky" (včetně jedné ostaršené "desítky") a započala jízda, která vrcholí návratem do 1. třídy starších žáků. Ano, bylo potřeba tomu něco "obětovat", ale moc moc moc si jako realizační tým vážíme toho, že kluci přijali naši filozofii, fotbalovou práci, myšlení a trochu i obětování a vydali se s námi na cestu, které začali věřit. Tedy, že po sezoně plné proher přijde ta další, v níž budou hrát fotbal, který je a diváky bude bavit a který je naučí vyhrávat. A to se stalo a je to super pocit!

Po výhře na Hájích, která nám dala jistotu lepších vzájemných zápasů, jsme měli před sebou dva domácí zápasy, ve kterých jsme přivítali "nevyzpytatelné" borce z Kyjí a poslední tým soutěže z nedalekého Balkánu, tedy Spoje. Kyjští přijeli s novým trenérem a jak bývá zvykem - nové koště dobře mete. Jenže tentokrát si hosté museli prach odvézt s sebou, i když naše výhra v poměru 4:1 příliš fotbalová nebyla. Nějak jsme se nesrovnali s tím, že soupeř jen nakopával a moc fotbal hrát nechtěl, rychlé vedení 2:0 taky příliš neprospělo věci. Takže jsme byli rádi, že tři body jsou doma a raději jdeme dál.

Týden na to se otázka posunu o soutěž výše vyvinula ještě rychleji, než jsme předpokládali. Jediný tým, který nám ještě teoreticky mohl "hodit kládu" do cesty postupu zaváhal - Hostivař jen remizovala v Kyjích - a před zápasem s posledním týmem Spojů bylo jasné, že když zvítězíme, máme první flek a tím pádem i postup v kapse. Jenže ouha. Soused nepřijel vůbec odevzdaný, bojoval a naše další, v pořadí již devatenáctá sestava (rozuměj tomu tak, že při počtu 27 kluků v kádru jsme vlastně žádné dva zápasy neodehráli v totožném složení) si musela sakra máknout. Sice jsme se hned v 5. minutě dostali do vedení, ale paradoxně (a tak to víc než pravidelně bývá) to kluky utvrdilo v dojmu, že je hotovo a nic se nemůže stát. Fotbal plakal, to si nebudeme nalhávat, a když jsme navíc do přestávky zvýšili na 3:0, vyplynuly z toho dvě jasné věci: vyhrajeme a fotbal je v čudu! A tak to i bylo. Navíc houževnatý soupeř, který nesložil zbraně, hned po pauze snížil a zacítil "kořist". Naštěstí se kluci vzpamatovali a odskočili na konečných 6:1.

Vím, historie se ptát nebude, ale na fotbalovost svých svěřenců v posledních dvou zápasech pyšný rozhodně nejsem. Tak snad si ji schovali na souboj proti Hostivaři a hlavně na konfrontaci se zahraničními soupeři na letošním Prague Strahov Cupu, kde nás čekají duely se soupeři až ze šesti evropských zemí. Doufám(e), že budete u toho! Však to, co kluci v této sezoně dokázali, je i vaše zásluha, milí rodičové a fanoušci starších žáků. A doufám, že se všichni potkáme nejen ještě v Hostivaři, na Strahově nebo v Uhříněvsi či při posledním mistráku v Horních Měcholupech, ale hlavně týden před ním na oslavě úspěšné sezony po závěrečném domácím zápase proti Vršovicím. I vy jste jedničky, tak na viděnou třeba na dokopné! (sim)

***

U15/Spartak Hrdlořezy - TJ Kyje Praha 14 4:1 (2:0)

Sestava: Pecina - Harapát, Šámal, Šrankota, Blábol - Kalfiřt, Fuňka, Kypta - Šimek, Křídlo - Vršťala
Střídali: Martinec, J. Suchomel, Smrčka, Brůha, Baran
Góly: Šimek, Kypta, Křídlo, Vršťala

 

U15/Spartak Hrdlořezy - TJ Spoje Praha 6:1 (3:0)

Sestava: Freika - Brůha, Šámal, Kypta - Martinec, Kalfiřt, Fuňka, Šuser - Smrčka, Křídlo - Dubenský
Střídali: Straka, Stáňa, Michl, Balín, Harapát, V. Suchomel, Žibřid
Góly: Křídlo 2, Šuser, Stáňa, Harapát, Šámal

 

 

.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. Spartak Hrdlořezy 20 121:13 58
2. FC Háje JM C 21 95:22 52
3. SK Hostivař B 21 87:23 47
4. Čechie Dubeč 21 53:41 35
5. Slavia Praha - dívky 21 69:49 34
6. Horní Měcholupy 20 46:55 34
7. TJ Kyje 20 84:46 32
8. FK Klánovice 20 31:55 25
9. SK Union Vršovice B 20 56:91 17
10. Újezd Praha 4 20 31:99 13
11. Jižní Město Chodov 21 41:92 9
12. TJ Spoje Praha 21 23:151 2

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Spartak Hrdlořezy
Akademia KS Szówsko
4:2
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 40331
Posledních 30 dnů: 3153 | Posledních 7 dnů: 917 | Poslední den: 125

© 2023 Spartak Hrdlořezy | Všechna práva vyhrazena | michal.stana@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne