Praga Praha vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 28.4.2024 17:00
Místo: Sokolovská 810/304, Praha - Vysočany

Výhra i na Hájích, ze tří bodů náskoku je šest

Po zápase s nevyzpytatelnými Klánovicemi, byť vítězném, zbylo přeci jen příliš otazníků a vykřičníků. Hosté chtěli prvomájový zápas kvůli škole v přírodě přeložit a ačkoliv jsme jim vyšli vstříc, pan Vitovský nový termín nepochopitelně neschválil. Takže jsme čekali, v jaké sestavě soupeř dorazí. Nakonec s námi Klánovice, jejichž výsledky jsou jako na houpačce, prohráli "jen" 1:4, kluci totiž předvedli hodně "průměrný" výkon! A jako "bonus" se nám před klíčovým zápasem jara zranil jeden z klíčových hráčů! Kotník jako tenisák, výron a minimálně na tři týdny mimo hru! Kdo ho nahradí? A další otázkou bylo, jak zápas Háje pojmou - budou-li věřit sehranému céčku, nebo implantují kluky z divize?!

Za B bylo správně, ale ani to nás nezastavilo. V tabulce druhé Háje měly před vzájemným duelem ztrátu tří bodů, už mají šest.  Kluci válí dál a v jakékoliv sestavě. Pravdou je, že jsme na začátek zvolili trochu defenzivnější rozestavení, jenže nám nevydrželo dlouho. Po opatrném začátku z obou stran jsme přeci jen převzali herní taktovku a přeskupili řady na systém, který nutí soupeře k chybám. Divizně "nadopovaný" soupeř od úvodního hvizdu zaostával, v první půli jsme mu dali dva góly a do šance ho pustili jen při jedné naší strašidelné přihrávce směr vlastní vápno. Naše ataky se dočkaly úspěšného zakončení po dvaceti minutách, kdy Kris hlavou po Šusťově centru otevřel skóre. Šest minut na to už jsme měli dvougólový náskok, když Sam s přehledem jemu konečně vlastním proměnil svůj nájezd na domácího gólmana.

Po přestávce jsme čelili zaklapnutí pověstné Csaplárovy pasti, tedy ošidnému poločasovému vedení 2:0. I když jsme hned v první minutě druhého poločasu zbytečně inkasovali po ještě zbytečnějším rohu, dalšími dvěma góly kluci uhlídali velmi důležité vítězství. Prosadili se Vršťa a podruhé v zápase Sam. Všechny čtyři naše góly byly hezky "uklizené". Celý tým makal na plný plyn, fyzicky jsme domácí minimálně půl zápasu totálně přejeli. Vážím si i disciplinovaného výkonu, o čemž svědčí fakt, že velmi dobře pískající sudí Vondráček na naši stranu neudělil ani jednu žlutou kartu. A že má v této sezoně "solidní" průměr na jeden zápas nejen žlutých, ale i červených kartonků.

Znovu se potvrdilo, že náš výkon roste s kvalitou soupeře. Skvělé je i to, že je úplně jedno, v jaké sestavě hrajeme! Šanci dostávají všichni, kteří si hrát zaslouží. A super je, že i ti, kteří se do nominace nevejdou nebo jsou "mimo" kvůli zranění, se přijdou podívat a kluky "v dresu" povzbudit. Stejně jako naši rodičové = fanoušci. Také tyto tři body vezeme i díky vaší podpoře. A ve finále je jedno, jestli jste byli přímo u hřiště, nebo část zápasu za plotem. Já bych asi taky v tu chvíli "vykřikl"! Takže díky všem. Ale ještě není hotovo, makáme dál - na hřišti i kolem něj. (sim)