Spartak Hrdlořezy vs Čechie Dubeč

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00
Místo: Na Břežance

Mladší žáci na plážovém fotbale

Mladší žáci si pro zpestření v neděli 28.5. vyrazili na turnaj v plážovém fotbale do nové Beach Arény na Radlické. Zkušenost s tímto sportem nikdo z kluků neměl a řada pravidel byla pro nás všechny překvapením – hra bez ofsajdů, povolená malá domů, zahrávání trestných kopů jen faulovaným, atd.

Na začátek si kluci zkusili dovednostní soutěže, kdy cílem bylo především trefit různě umístěné koše nebo otvory. Nechyběl fotbalový ping pong, hra 1 na 1 v kleci, či malé uzavřené hřiště na plážový fotbal. A pak už se šlo na hlavní část dne. První zápas, hraný 4 hráči v poli a gólmanem, rozehráli kluci parádně. Hrálo se 3 x 8 minut a ještě 5 minut před koncem jsme nad Loko Vltavín vedli 4:0. Pak přišla osudová ztráta koncentrace – penalta a tři míče v naší síti a bylo vyrovnáno. Zápas se rozhodoval na pokutové kopy, v nichž byl soupeř o jeden gól šťastnější a nám zbyly oči pro pláč. Ve druhém zápase proti Dukle Praha žlutá jsme začali výborně, ale po rychlém vedení nás soupeř začal trestat za naše neproměňování šancí. Třetí zápas jsme celou dobu tahali za kratší konec. Červený tým Dukly využil náš nedůraz před vlastní brankou a udělil nám lekci ze zakončování. Kluci už sotva pletli nohama a čtvrtý zápas proti 1. FK Příbram už pro ně byl spíše z povinnosti. Pod pražícím sluncem jsme se pustili do soupeře s odhodláním uhrát na závěr co nejlepší výsledek. Příbram byla viditelně zaskočena, že po první třetině svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:0 pro Spartak. Zápas byl plný osobních soubojů, nadšeného jásotu diváků a chyb rozhodčího. Konečný výsledek 3:2 pak znamenal pro celý tým odměnu za nasazení až do posledních sekund.

Nakonec nám jedna výhra a jedna remíza stačily na umístění na bedně a bronzové medaile. V dovednostních soutěžích družstev to pro Spartak dopadlo rovněž na 3. místo. a navíc ocenění pro nejlepšího gólmana turnaje, našeho Tondu. Nejlepšími střelci týmu byli Kryštof a Adam se 4 přesnými zásahy. Pochvalu zaslouží všichni kluci za nasazení. Někdy si to zopakujeme.