Spartak Hrdlořezy

Oficiální stránky fotbalového klubu
Spartak Hrdlořezy
www.fotbal.spartakhrdlorezy.cz

Příští zápas

Spartak Hrdlořezy B vs AFK Slavoj Podolí B

Datum a čas konání: 1.5.2024 17:00
Místo: Na Břežance

Fotbal šestnáctky nás baví, říkají diváci. Přechod do starší kategorie se zatím daří

Fotbal šestnáctky nás baví, říkají diváci. Přechod do starší kategorie se zatím daří

Chvilku to trvalo, pravda, ale jsme zpět! Nová sezona 2023/2024 je v plném proudu a kluci ročníku 2008 už v ní tři měsíce makají jako mladší dorostenci! Pod hlavičkou B týmu ve své věkové kategorii mají za sebou i několik zápasů, včetně čtyř mistrovských. A nejen v nich ukazují, že fotbal hrát umí, baví je a fotbalem baví i ty, kteří se přijdou podívat. Aspoň takové máme i zcela nezaujaté ohlasy...

Po čtyřtýdenní individuální přípravě jsme ještě ve druhé půi srpna absolvovali čtyři tréninky (i když zdaleka ne v plném počtu), vydařené společné soustředění s ročníky 2009 a 2010 v Seleticích za účasti 18 našich hráčů a kluci odehráli i tři přípravné zápasy proti hodně kvalitním soupeřům. V Uhříněvsi jsme sice v dosti nekompletní sestavě prohráli 1:8, na půdě sedmnáctiletými hráči nabušené Bohemie Poděbrady (krajský přebor) jsme už však uhráli skvělý poločas 2:2, abychom nakonec "padli" 2:6, a pak přišla i výhra - na luxusním trávníku v Loučeni jsme porazili tamní tým U19 (tedy starší dorost) 3:1!

Po velmi kvalitní přípravě už následovaly mistrovské zápasy, ze kterých zapisujeme (a přiznám na rovinu, že zcela nečekaně) zatím pozitivní bilanci dvou výher, jedné remízy a "nešťatstné" prohry hned v prvním kole se Strašnicemi. Ne že by výsledek 2:5 byl zrovna těsný, ale nešťastné spíš ve smyslu, že kluky nepřemohl ani tak soupeř jako spíš vlastní nervozita. Ale dá se to pochopit, bylo tam přemotivování, tréma a kdo ví co ještě. Navíc ani loni nám první zápas nevyšel a jak to pak příjemně dopadlo?! Naše skupina je těžká a ač v ní máme jen osm soupeřů, každý ze zápasů nám něco dá. A to ukázaly i první čtyři mače.

Paradoxně lepší, a dokonce stoprocentní bilanci máme zatím na hřištích soupeřů. Z umělky Střížkova, kde našel zázemí německý klub DFC Prag, jsme přivezli výhru 3:0 a následně jsme pak uspěli i v měření dvou týmů výhradně složených z "mladšího" ročníku 2008. Skalpu Dukly Jižní Město si ceníme nejem proto, že šlo o soupeře, který loni ve SŽ kopal o dvě soutěže výše, ale i proto, že kluci dokázali odolat sklapnutí tzv. Csaplárovy pasti. I když na udržení poločasového vedení 2:0 má největší podíl skvěle chytající Pecina, který tak násobně odčinil vyloučení z prvního zápasu proti Strašnicím. A ani nakonec nemrzelo, že jsme zápas neodehráli v nových dresech, na které se vloudila chybička do názvu klubu.

Mezi DFC a Duklou jsme měli o víkendu volno a v tomto "mezičase" stihli i dva přípravné zápasy - nejprve jsme doma doslova smetli Loko Vltavín 8:0, když soupeř, který hraje o soutěž výše, ale přijel s výběrem kluků ročníků 2008 a 2009, působil velmi odevzdaným dojmem. To však nesnižuje výkon našich kluků, kteří hráli parádní fotbal. V sobotu jsme pak zajížděli na (ne příliš kvalitní) trávník Dolních Počernic, kde jsme po vyrovnaném boji prohráli 2:4. Bohužel moc chyb!

Zatím poslední zápas jsme odehráli v neděli před návštěvou oficiálně podle zápisu o utkání čítající 100 diváků a znovu jsme sahali po třech bodech. Skvělou kulisu vytvořili nejen rodiče, ale i kluci ze SŽ, kteří zůstali po svém zápase fandit. Tým Junioru, složený přesně na poloviny z hráčů ročníků 2007 a 2008, přijel dosti sebevědomý, byť měl jen o tři body více. Kluci rychle "přečetli", co budou hosté hrát a na neustálé nazdařbůh nákopy od levého beka, jemuž to létalo všude možně, byli skvěle připravení. První půli jsme, stejně jako na Dukle, byli fotbalovější, po zisku míče přecházeli do nebezpečných protiútoků a jeden z ataků zakončil Pitro skvělou ranou z asi 25 metrů - vedli jsme 1:0. Ve druhé půli jsme zase bohužel polevili, tlak hostů, kteří pochopili, že jen nákopy to nepůjde, sílil a z jednoho závaru po rohu kluci z Junioru vyrovnali bodlem z vápna na 1:1. Remíza je nakonec asi přeci jen spravedlivá, ale ... škoda, že nám to tam ke konci nepadlo, pár šancí (Dolejš a Vojta Koníček) na to bylo. Ale i tak spokojenost, dalo se na "to" koukat a to je pro nás to hlavní. Aby fotbal bavil! A to nejen nás "na hřišti", ale i všechny, kteří se na něj/nás přijdou podívat. Děkujeme za podporu a jedem dál, modrobílá bando! (sim)

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FK Union Strašnice 10 35:15 24
2. SK Ďáblice B 9 49:7 22
3. FK Dukla Jižní Město B 10 49:19 21
4. Spartak Hrdlořezy B 10 48:9 20
5. Junior Praha 10 36:11 19
6. AFK Slavoj Podolí B 9 33:51 12
7. Jižní Město Chodov 10 18:42 6
8. Čechie Dubeč 10 11:58 6
9. DFC Prag 10 12:79 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Spartak Hrdlořezy B
DFC Prag
11:0
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 55906
Posledních 30 dnů: 2149 | Posledních 7 dnů: 696 | Poslední den: 94

© 2024 Spartak Hrdlořezy | Všechna práva vyhrazena | michal.stana@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne