Spartak Hrdlořezy

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Chmury jsou pryč

Jako když zpěvák ztratí hlas, nebo malíř ztratí štětec. Když na letišti zjistíš, že nemáš pas. Zůstáváš tak doma a přitom chtěls být letec. Takovou vnitřní prázdnotu cítí hráč, trenér, fanoušek Hrdlořez. Po prohraném zápase sen se rozplývá a v ruce zbyl jen propocený dres.

Odmlčel jsem se,

Nedokázal jsem si připustit, že bychom na Lokádě mohli prohrát. Jsme rychlejší, techničtější, lepší. Trénujeme tvrdě, obětujeme mnohé. Sníme o titulu a podřizujeme tomu téměř všichni téměř všechno. O to větší zklamání po závěrečném hvizdu nás přepadlo. Nechci se k tomu vracet. Chmury jsou pryč a my doufáme, doufáme v klopýtnutí soupeře, nebo v případný postup ze druhého místa.

Následující zápasy vyhráváme opět. Některé přesvědčivě, jindy se trápíme. Forma kolísá, přístup není takový. Uspokojení sami se sebou se stále držíme v tabulce na druhém místě a s pomocí štěstěny vyhráváme i zápasy, kde si bodovat nezasloužíme.

FK Loko Vltavín, z.s. - Spartak Hrdlořezy, z.s. 5:1 (0:1)

Spartak Hrdlořezy, z.s. - Sportovní klub ČECHIE SMÍCHOV, z. s. 7:4 (3:2)

FK Řeporyje, z.s. - Spartak Hrdlořezy, z.s. 0:7 (0:4)

Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14 - Spartak Hrdlořezy, z.s. 1:9 (0:5)

Spartak Hrdlořezy, z.s. - SK Třeboradice z.s. 2:1 (0:0)

TJ Sokol Nebušice, z.s. - Spartak Hrdlořezy, z.s. 2:5 (2:2)

Do zápasu s Nebušicemi odjíždíme příjemně naladěni. Celková nálada v týmu se mění začátkem dne. Gólman Augustýn je skolen střevní virózou a chytit tak dokáže maximálně kýbl a záchodovou mísu. Náhradního gólmana se nám narychlo nepodařilo sehnat a tak si rukavice s velkým nadšením a ještě větším sebevědomím obléká Karas. Svůj gólmanský talent naplno předvádí hned ve čtvrté minutě, kdy svou rozehrávkou namaže hned prvnímu hráči soupeře a ten pohodlně uklízí balon do prázdné brány. Prohráváme 1-0. Herně to od nás není tak strašné, v koncovce se však trápíme. Střeleckou smůlu nakonec loupe ze svých kopaček jako první Brodský a v 16. Minutě vyrovnává stav utkání. Zhruba v tu dobu si Genin poprvé všímá cca 16tileté fanynky domácích v bílém tílku. Zkouší před její lavičkou několik kliček a povedených centrů, fanynka nereaguje a dál čumí do mobilu. Genin si je vědom že je slečna má až do půlky malého vápna a nehodlá se vzdát bez boje. V jednom takovém souboji si však otáčí kotník a zápas pro něj končí výronem (v tom kotníku). Jestli máme v něčem kliku tak jsou to výkony soupeřových brankářů. Sám sebe se ptám, jak moc v loji bychom byli, kdyby proti nám někdo zachytal dobře. I proto se ve 24. Minutě stává Veeserova střela gólovou. Rychlostí tekoucího medu se převalí přes brankovou čáru a my jdeme do vedení. 2-1.

Ve 44. Minutě Karas v brance vyhodnocuje, že zápas potřebuje trochu náboj a v brance je celkem nuda. Namaže tak soupeři podruhé a do šaten jdeme za stavu 2-2. Poločasová pauza nás trochu probouzí. Pomáhají nám střídající hráči. V 61. Minutě se prosazuje Zubaka a soupeřův odpor se definitivně láme. Skvěle hrající Trnka navíc rozšiřuje svůj střelecký účet. Veeser ještě upraví na konečných 2-5 a vezeme si domů 3 body. Celkový výkon především v druhé půli splnil očekávání a můžeme se od něj odrazit.